Archiv | Lyžování RSS kanál pro tuto sekci
Únor

Lyžování v ski Brandnertal

Lyžařský areál Brandnertal patří k těm větším. Nachází se na západě spolkové země Vorarbersko blízko hranic s Lichtenštejnsekm. Pod sjezdovkami v údolí se nachází taková trochu větší vesnice a zimní středisko Brand.

Brandnertal láká lyžaře na celkem 55 kilometrů sjezdovek všech obtížností a typů. Lehkých sjezdovek pro začátečníky, neboli modrých zde mají 22 kilometrů. Středně těžkých sjezdovek pro běžné rekreační lyžaře, neboli červených pak rovných 30 kilometrů. Jako třešnička na dortu jsou pak černé sjezdovky pro zkušené lyžaře, kterých zde mají 3 kilometry.

  

Lyžařům zde slouží 5 vleků, 6 sedačkových lanovek, 2 menší kabinové lanovky a 1 velká kabinová lanovka. Ski areál Brandnertal samozřejmě nabízí i veškerý komfort od skiparků pro zkušené lyžaře a snowboardisty až po lyžařské školy pro naprosté začátečníky. Bohaté jsou i možnosti stravování a ubytování. Ceny zde jsou sice vysoké, ale najdou se i mnohem dražší areály.

(Pokračování textu…)

Únor

Ski areál Lech Zürs am Arlberg

Lech Zürs am Arlberg je špičkové a velmi rozsáhlé středisko zimních sportů na východě Vorarlberska blízko Tyrolska. Pod sjezdovkami se nachází malé městečko Lech am Arlberg. Je to opravdu lyžařský areál první kategorie, který se může pochlubit neuvěřitelnými 284 kilometry sjezdovek. Z čehož je 113 snadných (modrých), 138 kilometrů středně těžkých (červených) a 33 kilometrů těžkých pro nejzkušenější lyžaře (černých). Návštěvníkům tu slouží 35 vleků, 38 sedačkových lanovek a 11 kabinových lanovek.

TIP: Plánujete dovolenou na lyžích? Vyzkoušejte nabídku cestovní kanceláře NEV-DAMA pro Ski Arlberg – St. Anton.

  

Nadmořská výška sjezdovek se pohybuje od 1.450 do 2.811 metrů. Za hezkého počasí je tak z výše položených otevřených sjezdovek vidět mnoho desítek kilometrů do krajiny. Samozřejmě se ale najdou i sjezdovky které vedou skrz les a nabízejí tak zase úplně jinou atmosféru.

(Pokračování textu…)