O webu

Vítáme vás na cestovatelském webu Vorarlberg.cz.

Právě jste zavítali na stránky věnované rakouské spolkové zemi Vorarlberg nebo též Vorarlbersko. Připravili jsme zde pro vás spoustu zajímavých a praktických informací, které vás seznámíte s touto úchvatnou částí Rakouska. Věříme, že vás tyto stránky budou inspirovat k tomu, abyste zde strávili dovolenou nebo se třeba jenom zastavili na krátkou návštěvu.

Vorarlbersko je asi nejméně známou rakouskou spolkovou zemí. Důvodů to má hned několik. Když nepočítáme Vídeň, tak je Vorarlberg s rozlohou 2.601 km² nejmenší zemí. Jedná se také o nejzápadnější cíp Rakouska, který hraničí pouze s Tyrolskem. Od České republiky ho tak dělí největší vzdálenost. Jedná se také o zem relativně mladou, která ne vždycky byla součástí Rakouska a jako územní celek byla uznána až v roce 1861. A zapomínat by se nemělo ani na poměrně krkolomný název.

O to větší důvod je tuto úchvatnou, ale zatím neobjevenou zemi poznat. Jedná se sice o malý kus země, ale velmi hustě obydlený (140 obyvatel/ km²) s bohatou historickou a kulturní tradicí. Vorarlbersko se nachází v centrální části Alp obklopeno horskými velikány přesahující výšku tří kilometrů, jako nejvyšší hora Piz Buin (3 312 m n.m.).

Je to země nedotčené přírody a nádherných jezer. Včetně majestátného Bodamského jezera – druhého největšího jezera v Alpách. Rakousko má jen úzký proužek břehu na rozdíl od Německa a Švýcarska, za to zde leží hlavní město této spolkové země – Bregenz a také zde ústí řeka Rýn.

Zkrátka ve Vorarlbersku je spoustu zajímavostí koncentrováno na malém prostoru. Věřte, že se tady poznáte to nejhezčí z Rakouska. Snad vám s objevováním tajů Vorarlberska pomohou i tyto stránky.

Příjemné čtení vám přeje

admin Vláďa Šubr