Dub 06

Vysokohorská vesnice Damüls

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Centrum Damuls z výšky

Damüls je malá vysokohorská obec v okrese Bregenz ve  středu Vorarlberska. Žije zde pouhých 333 stálých obyvatel (k 30. září 2011). Nadmořská výška obce je úctyhodných 1432 metrů. Damüls je jedním z center turismu v oblasti. Dokonce se uvádí, že Damuls je nejvýše položené středisko mezi Bregenzerwaldem a Großen Walserta. Zdejší oblast láká turisty a cestovatele v zimě i v létě. Je tu nádherná příroda i skvělé podmínky pro lyžování. V roce 2006 dokonce obec obdržela ocenění za nejlepší sněhové podmínky na světě (Snow Village 2006). Každou zimu zde totiž napadne v průměr 9,30 metrů sněhu.

Když se podíváme na samotný Damüls, tak se jedná o skutečně malou vesničku. Navíc nemá ani nijak kompaktní tvar a spíše se jedná o domy rozházené po celém údolí všude tam, kde jsou jen trochu příhodnější podmínky.

  

Největší památkou obce je Farní kostel sv. Nikolase. Na jeho místě stála gotická kaple postavená už v roce 1392. Ta byla v letech 1693 až 1733 rozšířena do pěkného kostelíka v barokním slohu. V roce 1950 byly na zdech kostela odkryty zajímavé fresky, které dříve přibližovali obsah bible obyvatelům tohoto kraje, kteří neuměli číst. Zajímavá je také budova bývalé školy, která se nachází kousek od ostela.

Více o obci se dozvíte na jejich oficiálních stránkách www.damuels.at.

Napiš komentář