Bře 16

Vesnice Raggal

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Raggal je vesnice zhruba ve středu Vorarlberska v okrese Bludenz. Raggal má 831 obyvatel (k 30.září 2011) a leží v nadmořské výšce 1.015 metrů nad mořem. Obec je hodně roztroušena po celém údolí. Když se podíváte na její satelitní snímek, tak roztroušené horské chalupy a klikatící se silnice vytváří téměř abstraktní tvar. V centru ale samozřejmě nechybí malá náves s kostelíkem. Administrativně k obci patří i další okolní vesnice a to: Litze, Marul a Plazera.

Obec nemá žádnou speciální a bohatou historii. Život zde plynul tak nějak klidně a byl svázán s historií Vorarlbergu jako celku. Ostatně tady hluboko v horách se dříve i hlas vrchnosti ztrácel.

  

Možná právě proto zde není moc historických památek. Za zmínku stojí farní kostel sv. Mikuláše a Theodula přímo v obci nebo kostel sv. Kateřiny v sousedním Marulu. Velmi zajímavý je ale i most Lasanggabrücke. Ten byl postaven v údolí roku 1789 a dnes se jedná o jediný dochovaný krytý dřevěný most ve zdejší oblasti. Původní most stál až do roku 1884, kdy byl zničen. V zápětí ale byla postavena jeho věrná kopie, která slouží dodnes.

Pro Raggal stejně jak pro ostatní obce v oblasti je samozřejmě klíčový turistický ruch. Působí zde 17 firem, které nabízí ubytování, gastronomii i různé zážitky. Uvádí se, že v roce 2001/2002  zde turisté celkem strávili 72.286 nocí. Zdejší oblast je skutečně zajímavá a nabízí bohaté možnosti túr a procházek.

Více už se dozvíte na oficiálních stránkách www.raggal.at.

  

Tags:

Napiš komentář