Čvn 13

Schwarzenberg

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Ne nemusíte se bát, tento článek není o našem známém knížeti, ale o malebném městečku Schwarezenberg ve Vorarlbersku. Jedná se o obec v okrese Bregenz s 1.810 obyvateli (k 30.září 2011). Obec leží v širokém údolí Bregenzerwald, které plynule po 15 kilometrech končí v stejně pojmenovaném hlavním městě této spolkové země Bregenzu. Nadmořská výška obce je 696 metrů. Nejbližšími okolní obce jsou také poměrně malé. Jedná se například o Alberschwende, Andelsbuch nebo Reuthe.

Schwarzenberg je opravdu pěkné městečko obklopené hustými smíšenými lesy. První zmínka o obci pochází už z roku 1270, kdy se o něm hovořilo ještě jako o „Swa (r)zinberch“. Nutno ale dodat, že po většinu historie se zde asi nic tak zásadního nedělo, protože historické kroniky dál taktně mlčí.

  

Schwarzenberg je městečko jak malované, v historické jádru se nachází velké tradiční dřevěné domy stejně jako opravený farní kostel. Hlavní ulice se rozprostírají do všech stran a jsou obklopené dalšími pěknými domky.

Největší atrakcí města je Angelika Kauffmann sál, který slouží hlavně k pořádání hudebních koncertů a který je hodnocený jako jeden ze sálů s nejlepší akustikou v Rakousku. Postavený byl v roce 2001. Konají se zde také pravidelně festivaly věnované dílu Franze Schuberta a dalších skladatelů období romantismu. Kromě toho zde má Angelika Kauffman také vlastní malé muzeum.

Další informace o obci se můžete dozvědět na jejich oficiálních stránkách www.schwarzenberg.at.

Napiš komentář