Bře 10

Obec Bezau

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Kostelík v centru Bezau

Bezau je malé městečko s pouhými 1.9+9 stálými obyvateli (k 30.září 2011) v okrese Bregenz a regionu Bregenzerwald, jehož je jedním z center. Bezau se nachází ve středu jižního Vorarlberska. Hlavní město provincie Bregenz a Bodamské jezero je odtud vzdáleno cca 20 kilometrů vzdušnou čarou na severozápad. Stejným směrem teče i řeka Bregenzer Ache, která protéká asi kilometr od obce. Bezau se nachází v nadmořské výšce 650 metrů a jinak je ze všech stran obklopeno lesy. Nejbližší sousedé obce jsou Ellenbogen, Oberbezau s Hof.

Zdejší oblast byla osídlena už v době železné. Našly se zde pozůstatky zemědělské činnosti i důkazy o vypalování lesa. První písemná zmínka o obci pochází ale až z roku 1249. Největší rozkvět však přišel až v 19. století, kdy zde byla vybudována pošta, silnice a městečko se také stalo sídlem okresního soudu. V té době se zde také začal hodně rozvíjet cestovní ruch, hned nad obcí jsou dnes skvělé sjezdovky.

  

Jinak co se týká podoby Bezau, tak se jedná o klasickou obec silničního typu. Většina domů je tak soustředěna kolem hlavní silnice. Zhruba uprostřed se pak nachází malé náměstíčko a kostelík. Zajímavá je také stavba Kuschelhotel Gams nedaleko centra. Hotel má totiž tvar oválu, kolem kterého je jakýsi mřížový rošt.

Více o obci Bezau se můžete dozvědět na jejich oficiálních stránkách www.bezau.at.

Napiš komentář

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat