Čvc 10

Mittelberg

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Mittelberg je obec na východě Vorarlberska v okrese Bregenz s 4948 obyvateli (k 31. březnu 2011). Obec se nachází v údolí Kleinwalsertal a společně s dalšími obcemi vytváří dohromady jedno společenství. Těmito obcemi jsou Laubazug, Inner Bödmen, Außer Bödmen, Baad, Hirschegg, Riezlern a další.

Zajímavé je, že se v podstatě jedná o tzv. funkční enklávu. Údolí je totiž obklíčené horami a z Rakouského území sem není lehký přístup. Naopak pohodlný přístup je možný skrz Německo (hranice jsou od Mittelbergu pouhých 6 kilometrů).

Nadmořská výška obce činí 1200 metrů. Obec je sevřena Allgäuerskými Alpami, jejichž nejvyšší hora Große Widderstein dosahuje 2.536 metrů. Mittelberg i ostatními obcemi protéká divoká říčka Breitach.

  

Zajímavé je, že známe přesný rok osídlení údolí, které se událo v roce 1270, když sem přišli osadníci ze Švýcarska z kraje Walser, kteří patří k etnické skupině Alemanni.

Jinak co se týká samotného Mittelbergu a okolních obcí, tak jsou to prostě takové roztroušené alpské vesničky, které se táhnou po dně údolí kolem hlavních silnic. Sem tam se objeví nějaké tradiční stavení, ale spíše převažují malé hotýlky a penziony. Zdejší oblast je samozřejmě také velmi oblíbená mezi turisty a to v létě i v zimě.

Lanovka začíná přímo na západním okraji obce.

Více se můžete dozvědět na oficiálních stránkách www.kleinwalsertal.com.

  

Napiš komentář