Srp 06

Ebnit

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Ebnit je malá horská vesnice patřící pod město Dornbirn na západě Vorarlberska. Ebnit je jednou z nejdůležitějších vesnic v oblasti, protože se zde nachází zdravotní středisko. Ebnit leží v horách nad údolím Rýn v nadmořské výšce 1075 metrů. Trvalé bydliště zde má 111 obyvatel. Nejbližší okolní obce jsou Heumöser a Hackwald.

Obec patří pod údolí říčky Dornbirner Ach, která je přítokem do Bodamského jezera. Nedaleko se nachází Rappenlochschlucht, což je jeden z největších kaňonů ve střední Evropě.

   

Obec založili přistěhovalci ze švýcarského kraje Valais, kteří zde hledali klid a svobodu od nevolnictví. První písemné zmínky o obci sahají do roku 1351. Roku 1539 rolníci stejně o své svobody znovu přišli, když si zdejší území začali nárokovat hrabata z Ems.

Co se týká cestovního ruchu, tak je zdejší oblast spíše klidná. Jsou zde pouze dva hotely a několik soukromých pronajímatelů pokojů a apartmánů. Ebnit je ale výchozím bodem pro mnohé výlety do okolní nádherné krajiny. Jinak samotná obec je hodně malá, centrum je soustředěno kolem hlavní silnice, která ve středu obce vytváří esíčko.

Více o obci se můžete dozvědět na jejich oficiálních stránkách www.ebniterleben.at.

  

 

Napiš komentář