Čvc 10

Au ve Vorarlbergu

Sdílet na Facebooku

Zařazeno do kategorie Města

Ve středu Vorarlbergu leží vesnička s jednoduchým, ale s pro Čechy trochu zavádějícím názvem „Au“. Jedná se o malou obec ve které žije 1683 obyvatel (k 31. března 2011). Obec patří pod okres Bregenz v zadní části Bregenzerwald.

Au sesedí s dalšími osmi obcemi. Přičemž šest z nich připadá také pod okres Bregenz a to: Damüls, Mellau, Schnepfau, Bizau, Bezau a Schoppernau. Dvě zbývající sousední obce společenství Fontanella a Sonntag pak patří k okresu Bludenz.

První obyvatelé regionu Au byly Alemanni pochází většinou z údolí Rýna a Bregenzské oblasti. Ti se zde trvale usídlili kolem roku 1200 – 1300. Roku 1372 zde postavili a slavnostně otevřeli kapli Jaghausen. Území obce bylo v držení krále Rudolfa Habsburského, který ho později postoupil významnému rodu hrabat z Montfortu. Hrabě Hugo von Montfort prodal toto území Rakousku v roce 1375.

  

Ač se to možná nezdá tak z obce Au pocházel významný spolek Auer Zunft, který ovlivnil barokní architekturu široké oblasti Rakouska, Švýcarska i Německa. Hlavně tedy co se týká staveb kostelů. Na začátku 19. století se o zdejší území přetahovalo Rakousko s Německem, než v roce 1861 došlo k definitivnímu připojení Au do Rakouského Vorarlberska.

  

Au je typická alpská obec roztahaná po celém dně údolí. Obcí protéká říčka a domy jsou soustředěny kolem hlavních silnic a to přesto, že údolí je zde poměrně široké a městečko by se tak mohlo rozrůstat i do šířky. Největší památkou je farní kostel svatého Leonarda.

Více o obci se můžete dozvědět na jejich oficiálních internetových stránkách www.au-schoppernau.at.

1 Odpověď na “Au ve Vorarlbergu”

  1. Napsal Alena Pavézková:

    Kouzelné letovisko Au na březích průzračné horské řeky Bregenzer Ache znám více jak dvacet let, jen málo tak krásných míst může návštěvník ve Vorarlbergu vidět.Kostelík, který je na obrázku, překvapí bohatostí svého interiéru a harmonií, která na každého působí.Malý hřbitov, obklopující kostel, připomíná historii nejslavnějších uměleckých rodin Moosbruggerů a Simmů, působících v období baroku v celé Evropě.Nad Au, s domy i hotely chráněnými před nepohodou i dnes oblíbeným modřínovým šindelem, se vypíná zubatá hora Kanisfluh-oblíbený cíl výletů.A zapomenout po horské tůře na to, že jsme v v centru „Bregenzwalder Kässe Strasse“ -Sýrařské cesty- a neochutnat některou ze zdejších sýrových specialit by bylo velkou chybou.Kousek této dobroty jako dárek vašim milým koupíte v několika zdejších sýrárnách a doma vám tento vzdálený kus Rakouska připomene.

    Datum Červenec v 3:05 #

Napiš komentář